תתייעלו יא נבלות!

7 אוג

(גידי)

 

לכבוד חברת החשמל שלום, אתם חושבים שאנחנו באמת טיפשים? לא נמאס לכם שכל המדינה שונאת אתכם על ההטבות של הוועד עד שאפילו גדולי הסוציאליסטים בארץ מטיפים להפרטה כי להתייעלות אתם כנראה מתנגדים באופן נחרץ.

 

להלן הדוגמא שלי, לאחרונה חברת החשמל בסיועו של קובי מידן מנסה לחנך אותי איך לחסוך בחשמל, זאת בעוד אני מתבשל לי לגוון זהבהב בביתי כי המזגן מכוון על 25 מעלות, 25 מעלות, זה מה שאני מרגיש כשהמזגן לא עובד! אבל הנה הדוגמא היפה, כל שנה חברת החשמל מפרסמת ברבים נתון שקובע כי צריכת החשמל השנה גבוהה מתמיד, אף אחד לא מופתע שצריכת החשמל גבוהה מתמיד, כי כל שנה כמות התושבים בארץ גבוהה מתמיד! זה לא מפתיע זה ריבוי טבעי.

חברת החשמל מנגד לא מפרסמת ממוצע צריכה לבית או פר אדם, לא היא מפרסמת את הנתון שגורם לננו להרגיש כמו חזירי חשמל ותראו כמה אנו צורכים חצופים שכמותנו, אני מאמין בלב שלם שהאנשים צורכים פחות גם כי מכשירי החשמל נהיים חכמים יותר וגם בגלל שאם זה לא היה המצב, אני בטוח שחברת החשמל הייתה טורחת ליידע אותי שאני צורך המון השנה, ביחס כמובן לשנים עברו.

חברת החשמל היא סמל לכל מה שרע בהתארגנות עובדים במנהל הציבורי, והגיע הזמן שמישהו ייתפוס אותה בביצים ויינער, עד שכל החבר'ה המדושנים ייפלו החוצה ונוכל לקחת את משכורות העתק שלהם ולהשקיע במפעלי ייצור חשמל אחרים והתייעלות של הנוכחיים. ובבקשה ממכם אל תנסו להמשיך לעבוד עליי שאני צורך יותר עכשיו, אני לא טיפש וכמוני רוב הציבור. אני גם מאמין שהצריכה הממוצעת לבית של עובד חברת החשמל היא בטח פי 15 מכל משק בית אחר, למה כי להטבות חסרות הבסיס האלו אין שום רציונאל מאחוריהם וכאן נמצא הטיפ שלי לחברת החשמל. נכו,ן הקול שלי פחות יפה משל קובי מידן אבל אולי ישימו לב בכל זאת, תצמצמו לעובדי חברת החשמל את ההטבה הזוועתית הזאת שהם משתמשים בחשמל בחינם ותחליפו אותה בהנחה סבירה ותראו איך צריכת החשמל בישראל יורדת פלאים…

מודעות פרסומת

9 תגובות to “תתייעלו יא נבלות!”

 1. נתאי אוגוסט 8, 2007 בשעה 9:16 #

  תיקון עובדתי קטן: ההטבה של חשמל חינם לעובדי חברת החשמל היא עד פי 2 מהצריכה הממוצעת.
  לא הייתי מציע לך ליפול למלכודת ההסתה נגד עובדי חברת חשמל, שמטרתה היא לא לייעל את החברה לטובת הציבור, אלא למכור אותה לבעלי הון, שייתנו לך שירות מחורבן יותר מהיום, ויקחו את הכסף שהתחלק בין אלפי עובדים, בצדק או שלא בצדק, לעצמם.
  כבר היום יש לחברת החשמל טורבינות שלא מאשרים לה להפעיל כדי לטעון שהיא לא יעילה ולהפריט אותה.

 2. ליאור אוגוסט 8, 2007 בשעה 10:56 #

  נתאי, נושא ההטבה לעובדים הוא שולי יחסית הפעם, הבעיה היא החשיבה הכללית – החברה עושה עבודה גרועה אז היא מצפה מהצרכנים שלה שיתגמשו.

  אני לא מכיר את סיפור הטורבינות אבל אני כן זוכר שבקיץ שעבר היו כמה ימים של צריכת שיא שחברת החשמל לא עמדה בהם ובתגובה היו הפסקות חשמל עצומות שאף גרמו לתאונות בשל השבתת רמזורים. באופן מקרי לחלוטין (או שלא) הימים האלה הגיעו ממש בסמיכות ליישום החלטה של המשרד לאיכות הסביבה שהורה על סגירה זמנית של התחנה ברידינג עד להסבתה לשימוש בגז ידידותי יותר לסביבה. בתגובה ל"עומסים" התכנית ירדה מעל הפרק (זמנית לפחות) והתחנה חזרה לפעול במתכונת רגילה. איזה צריוף מקרים.

 3. גידי אוגוסט 8, 2007 בשעה 14:02 #

  נתאי, דווקא אני מאוד מסכים לטענות נגד הפרטה. אני אישית אחד מחברי הקבוצה הקטנה הזאת שלא בעלת זכרון של זבוב פירות, שאחרי שהם קוראים להפרטה שנה אח"כ, מעלים להם את המחיר (כמו שקרה עם התרופות, קורה עם הדלק והולך לקרות עם החשמל), ואז פשוט משלמים. ז"א כמובן שאני משלם אבל אני זוכר שזה לא חייב להיות ככה.
  אבל שים לב שפתחתי בתתייעלו, זאת באמת השאיפה שלי, אני לא שואף להפרטה של חברת החשמל, אני באמת רוצה שהמדינה תפקח על החשמל, אבל המצב עכשיו הוא מגוחך, ואיזשהו פתרון חייב להתבצע. לפני כמה שבועות ראיתי בעיתון שעובדי חברת החשמל לא מבינים שמה שהם יפסידו מהתייעלות הוא ככלום וכאפס לעומת מה שהם יפסידו מהפרטה, חבל שהם עוד לא עלו על זה, שההתייעלות טובה להם בטווח הארוך. לסיכום, הפיקוח של המדינה הוא נכון, כל עוד היא מפקחת!
  לגבי הטורבינות, אני לא בקיא בפרטים אז אין לי תגובה הולמת, אבל אם זה נכון, זה מקומם.

 4. נתאי אוגוסט 8, 2007 בשעה 14:22 #

  גידי וליאור, אני מבין מה שאתם אומרים.

  הבעיה היא שהממשלה משתמשת בכעס לגיטימי של אנשים כמותכם נגד חברת החשמל והוועד שלה, שהוא ללא ספק גוף שסובל מריקבון מסוים, כדי לקדם את ההפרטה. שתביא לנו חברת חשמל רקובה הרבה יותר, אם פחות אפשרויות לשינוי.

  אז כל פעם שמוחים נגד משהו צריך גם לחשוב מה היא האלטרנטיבה.

 5. ליאור אוגוסט 8, 2007 בשעה 22:53 #

  נתאי, ברור שצריך לחשוב מה האלטרנטיבה, וברור גם שאסור להפריט את חברת החשמל בלי שתהיה לה תחרות הולמת בשוק, הרי מונופול בבעלות פרטית הוא עוד יותר תפלץ מכזה בבעלות ציבורית. אבל משהו צריך לקרות, חייבים לשנות את המצב הקיים.

  לפעמים, למרות שאני לא אומר שהמצב הוא כך גם במקרה דנן, חייבים למחות גם במחיר האלטרנטיבה. קח את אולמרט למשל. רק קח אותו.

 6. גידי אוגוסט 9, 2007 בשעה 13:00 #

  כדי לחזק את דבריו של ליאור אני אצטט את יוסי שריד בראיון, הוא דיבר על הצורך להחליף את הממשלה הנוכחית בעקבות מלחמת לבנון האחרונה.
  הוא אמר לאישה "אם בעלך היה חס וחלילה מכה אותך, האם היית טורחת לבדוק מה האלטרנטיבה לפני שהיית עוזבת אותו?"
  חברת החשמל מתעללת בי אני אמור לשתוק כי חברת חשמל מופרטת זה יותר גרוע?
  לא נראה לי…

 7. drazick אוגוסט 10, 2007 בשעה 17:28 #

  הבעיה שה- 25 הזה עובד על ההורים שלי…

  ועל עוד הרבה אנשים.

  תנו להנות ממזגנים!

 8. ירדן אוגוסט 15, 2007 בשעה 23:20 #

  מי דיבר על לשתוק? להיפך זה כל היופי. החברה ממשלתית? צריך להשפיע שתתייעל, שתהיה ידידותית לסביבה וכו'.
  ואם אין השפעה לבוחר זאת כבר בעיה אחרת לגמרי.

Trackbacks/Pingbacks

 1. אזרח בודד - אוגוסט 7, 2007

  חשמל חינם…

  עוד פוסט זועם וקולע מהג'וקים על חברת החשמל :
  לכבוד חברת החשמל שלום, אתם חושבים שאנחנו באמת טיפשים? לא נמאס לכם שכל המדינה שונאת אתכם על הה…

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: